|  Revista ARTE |   ORAR   |  CASERIE ONLINE |
|   CONCURS - Posturi vacante   |   PARTENERI   | OLD SITE   | 

MARI PERSONALITĂŢI ALE CETĂŢII – SPECTACOL CASA MUNICIPALĂ DE CULTURĂ CLUJ-NAPOCA

În data de 9 februarie 2012, începând cu ora 16, vă invităm la un spectacol în Sala de spectacole a Casei Municipale de Cultură Cluj-Napoca, manifestare care face parte din Ciclul Mari Personalităţi ale Cetăţii:

Evocare: Tudor JARDA – 90 de ani de la naştere

Puteţi urmări cu această ocazie o prezentare in power point de prof. univ. dr. Nelida NEDELCUȚ de la Academia de Muzică Gheorghe Dima, şi un program artistic suținut de elevi ai Școlii Populare de Arte “Tudor Jarda” din Cluj-Napoca:

  • la pian – CLAUDIU FLOREA, DAVID GORDAN
  • canto clasic – KAROLY SZASZ, ANDREI MATEI, MIHAELA ONCEA, AMALIA ARDELEAN, IOSIF SĂLĂJAN