|  Revista ARTE |   ORAR   |  CASERIE ONLINE |
|   CONCURS - Posturi vacante   |   PARTENERI   | OLD SITE   | 

SEARĂ DE IARNĂ, EDIȚIA A VII-A – “COLINDA-N SUFLETUL NOSTRU” LA ȘCOALA DE ARTE CLUJ

SEARĂ DE IARNĂ,  ediţia  a VII-a. “Colinda-n sufletul nostru”, la Şcoala de Arte Cluj!

 Şcoala Populară de Arte “Tudor Jarda” Cluj, instituţie subordonată Consiliului Judeţean Cluj, îi invită pe iubitorii muzicii din Cluj-Napoca, la Spectacolul “Colinda-n sufletul nostru”, care va avea loc  în Sala “Şantier” a Şcolii de Arte Cluj, joi, 13 decembrie 2018, de la ora 17.00. Evenimentul, care conţine momente de muzică din mai multe genuri şi dans popular, este inclus în cadrul proiectului “Seară de iarnă”, aflat deja la cea de-a şaptea ediţie. Participă cursanții claselor de: CANTO CLASIC – coordonator Silvia CodrescuPIAN  coordonatori Olga Bordas & Elisei Mureșan, VIOARĂ – coordonator Diana CrețuCHITARĂ – coordonator Moldovan András BélaTEATRU – coordonator Petre BăcioiuJAZZ – coordonator Onișor RodilăMUZICĂ UȘOARĂ –  coordonatori Petrovici Tünde & Cristina Nagyacompaniaţi de formația de muzică ușoară “Recovered”, coordonată de Rareș Suciu, MUZICĂ POPULARĂVOCALĂ ȘI INSTRUMENTALĂ – coordonatori Ana Strîmturean, Claudiu Ciotleuș, Ioana Petran, Petrică Pleșca, DANS POPULAR – coordonator Viorel Dragomir. De asemenea, în cadrul spectacolului va fi inaugurat noul pian al Școlii Populare de Arte, achiziționat de instituție din fondurile Consiliului Județean Cluj, marca W. Hoffmann by Bechstein, al cărui concert inaugural va avea loc în 15 ianuarie 2019, de Ziua Culturii Naționale. Menţionăm că spectacolul folcloric va fi acompaniat de  Taraful de muzică populară “VATRĂ DE DOR”, coordonat de Mihai Moroșan. Decorul scenei este realizat de Monica Korent, prezentarea va fi făcută de actorul Petre Băcioiu, iar regia evenimentului îi aparţine profesorului Mihai Ghircoiaş.

INTRAREA LA SPECTACOL ESTE LIBERĂ!