|  Revista ARTE |   ORAR   |  CASERIE ONLINE |
|   CONCURS - Posturi vacante   |   PARTENERI   | OLD SITE   | 

CONCERT DE ZIUA NAŢIONALĂ A ROMÂNIEI

Cu ocazia Zilei Naţionale, Consiliul Judeţean Cluj şi Şcoala de Arte Cluj vă invită să participaţi în data de 27 noiembrie 2014 la un „Concert de Ziua Naţională” începând cu ora 17 în sala „Şantier” de la sediul instituţiei de cultură de pe strada Fabricii de Zahăr, nr. 51.

În program veţi putea urmări Corala „Canticorum” a Şcolii de Arte Cluj, dirijor Doina Miclea, Fanfara „Transilvania Brass”, dirijor Marius Beteag şi invitatul de onoare, grupul „Ad Libitum Voices”.

Vor interpreta lieduri Tamara Bercea, Alexandra Hordoan şi Horaţiu Coman. Prezintă actorul Petre Băcioiu.

De asemenea, în aceeaşi zi de la ora 18,30 în Galeria „55” din cadrul Şcolii de Arte Cluj, sub coordonarea experţilor Călina Langa şi Teodora Vişinescu, va avea loc expoziţia „Ilustraţii de modă” a cursanţilor anilor I,II, III şi IV (tehnici în design vestimentar) de la secţia de design vestimentar a Şcolii de Arte Cluj.

Vă aşteptăm să participaţi la cele două activităţi culturale realizate de către Şcoala de Arte Cluj în data de 27 noiembrie 2014.