|  Revista ARTE |   ORAR   |  CASERIE ONLINE |
|   CONCURS - Posturi vacante   |   PARTENERI   | OLD SITE   | 

„VARA SĂTMĂREANĂ” LA GALERIA „ARTE” – 25 iulie 2013

Consiliul Județean Cluj, Consiliul Județean Satu Mare, Primăria Municipiului Satu Mare, Asociația Artiștilor Plastici Satu Mare în colaborare cu Școala Populară de Arte „Tudor Jarda” Cluj Napoca  organizează joi, 25 iulie 2013 de la ora 18 la Galeria „Arte” de pe strada Vasile Alecsandri, nr. 1, expoziția de arte plastice  „VARA SĂTMĂREANĂ”.

La această expoziţie estivală expun 21 artiști plastici din judeţul Satu Mare: Vidami Klara, Leiher Leonóra, Dragoș Vasile, Dulányi Ági, Cherecheș Alexandra, Keresztesi Monica, Tămășan Dan, Estan Ecaterina, Guga Margareta, Foris Ecaterina, Moldovan Cristina, Jenei Gréta, Lakatos Miklós, Podolyák Vilmos, Kóter Vasile, Szodoray-Parádi Hajnalka, Icoară Ștefania, Póti Orsolya, Dan George, Tillinger Stefan, Gergely Csaba.

În cadrul acestei expoziţii puteţi admira 44 de lucrări de pictură, sculptură şi grafică.

Expoziția este deschisă din data de 25 iulie până în data de 2 septembrie 2013, de luni până vineri, între orele 12:00 – 20:00.

 

Vă aşteptăm cu drag!