|  Revista ARTE |   ORAR   |  CASERIE ONLINE |
|   CONCURS - Posturi vacante   |   PARTENERI   | OLD SITE   | 

ȘCOALA ARTELOR TURDENE

Consiliul Judeţean Cluj, Şcoala Populară de Arte “Tudor Jarda” Cluj, în parteneriat cu Consiliul Local Turda, Primăria Turda, Teatrul Municipal Turda şi Casa de Cultură Turda,  vă invită joi, 23 februarie 2012, începând cu ora 17 , în sala Teatrului Municipal Turda la un spectacol susţinut de cursanţi ai secţiilor Turda şi Cluj, ale Şcolii de Arte, spectacol intitulat “Şcoala artelor turdene”. Spectacolul cuprinde momente de joc popular, muzică uşoară şi folk, instrumente, muzică clasică susţinut de cursanţii secţiilor: jocuri populare Turda, coordonator instructor Ioan Cuc, canto muzică uşoară şi folk, chitară Turda, coordonator expert Ioan Gherman, canto Cluj-Napoca, iniţiere corală Turda, coordonator Sebastian Zăhan, iniţiere fanfară Turda, coordonator Ştefan Vannai. Pe scenă vă invităm sa ascultaţi şi Formaţia “Eufonia”, a Casei Municipale de Cultură Turda, formaţie condusă de expert Ştefan Vannai.

Cu această ocazie de sărbătoare puteţi viziona în foaierul Teatrului Municipal Turda o expoziţie de pictură realizată cu lucrările cursanţilor secţiilor pictură Turda şi Cluj.

Partenerii locali ai acestui eveniment sunt Şcoala “Avram Iancu” Turda, Şcoala “Horea, Cloşca şi Crişan” Turda şi Centrul de îngrijire şi asistenţă pentru vârstnici “Acoperământul Maicii Domnului” Turda.

 

Va aşteptăm cu drag!