“INTERFERENŢE MUZICALE” – SPECTACOL DE MUZICĂ INSTRUMENTALĂ – EDIŢIA A II-A

Sub egida “Anul 2014 – Anul instrumentelor muzicale la Şcoala de Arte Cluj”, Consiliul Judeţean Cluj şi Şcoala Populară de Arte „Tudor Jarda” Cluj-Napoca, vă invită să participaţi în data de 3 aprilie 2014, de la ora 17, în sala de spectacole „Şantier” de pe strada Fabricii de Zahăr, nr. 51, la a II-a ediţie a spectacolului de muzică instrumentală “Interferenţe muzicale”.

Este o manifestare culturală de anvergură care îşi propune să promoveze studierea instrumentelor muzicale, manifestare la care participă cursanţii Şcolii de Arte Cluj de la secţiile de pian, orgă electronică, acordeon, vioară, chitară, saxofon, taragot, percuţie de jazz, ansamblu instrumental.

De asemenea, vor participa şi următoarele formaţii muzicale ale Şcolii de Arte Cluj:

• Formaţia de instrumente „CLUSSIUM“ – coordonator Mihai Nan
  • Formaţia de muzică uşoară „NAPOCA“ – coordonator Rareş Suciu
  • Formaţia de jazz „SPA JAZZ BAND“ – coordonator Ştefan Vannai
  • Orchestra „POPULAR“ – coordonator Mihai Nan

Sunteţi aşteptaţi la un regal muzical la Şcoala de Arte Cluj, sub egida “Anul 2014 – Anul instrumentelor muzicale la Şcoala de Arte Cluj”.