|  Revista ARTE |   ORAR   |  CASERIE ONLINE |
|   CONCURS - Posturi vacante   |   PARTENERI   | OLD SITE   | 

„MOZAIC” – EXPOZIŢIA MEMBRILOR ASOCIAŢIEI ARTIŞTILOR PLASTICI CÂMPIA TURZII, LA GALERIA „ARTE”

„Mozaic” – expoziţia membrilor Asociaţiei  Artiştilor Plastici Câmpia Turzii, la Galeria „Arte”

Luni, 9 decembrie 2019, ora 17.00, Asociaţia Artiştilor Plastici Câmpia-Turzii, în colaborare cu Şcoala Populară de Arte „Tudor Jarda” Cluj-Napoca organizează la Galeria „Arte”, de pe str. V.Alecsandri nr.1, vernisajul expoziţiei de arte plastice „Mozaic”, aparţinând membrilor asociaţiei, eveniment completat de un program artistic susţinut de curanţii Şcolii de Arte Cluj-Napoca. „Mulţumesc din suflet Şcolii de Arte Cluj-Napoca şi în special d-lui manager Vasile Corpodean pentru generozitatea de a ne pune la dispoziţie acest superb spaţiu, aşa cum a făcut-o de fiecare dată. Această expoziţie conţine lucrări de pictură, sculptură, grafică şi artă decorativă realizate de 32 de membri ai asociaţiei noastre. Denumirea expoziţiei, „Mozaic” vine de la faptul că nu ne-am ales o tematică prestabilită, fiecare artist venind cu idei proprii şi lucrări originale, practic un adevărat mozaic de teme şi tehnici de creaţie”, ne-a declarat d-na Iuliana Pop, preşedintele Asociaţiei Artiştilor Plastici Câmpia Turzii. Expun următorii: Desideriu Gheorghe Baldogi, Natalia Bardi, Vasilica Marina Caluser, Maria Chibacu, Tudor Calin Cioca, Silvia Circo, Ioana Colcer, Anca Cristina Constantin, Mihaela Crisan, Liana Geamanu, Beatrice Hogas, Laura Kerekes, Antonia Elizabeth Luca, Veturia Lucaciu, Rodica Lupan, Renatta Marie Hoffenpradli , Anda Mazare Hategan, Albert Mezei, Alida Nagy, Anca Nicolae Dragan, Antonia Nicolae Dragan, Andreia Ioana Nicolaescu, Robert Pacurariu, Ildiko Pasca, Ioana Pasca, Iuliana Pop, Mihaela Robitu, Marius Rotar, Alexandrina Salagean, Mihaela Sebeni, Mihai Trifan, Paula Vonas.

Expoziţia va putea fi vizitată până la data de 9 ianuarie 2020. INTRAREA ESTE LIBERĂ!