fragmentarium-expozitie-pictura-ania-irimies
FRAGMENTARIUM
Consiliul Județean Cluj, Școala Populară de Arte Tudor Jarda Cluj-Napoca vă invită în data de 27 octombrie 2011, începând cu orele 17, în cadrul Galeriei ARTE, str. Vasile Alecsandri nr. 1, la vernisajul expoziției de pictură Fragmentarium, relizată de cursanta școlii noatre, secția pictură Ana Irimieș.
Fragmentele umane surprinse în picturile prezente în această expoziție se vor cât mai variate și vor să cuprindă cât mai multe ipostaze ale identității. Fiecare postură aduce cu sine o atmosferă proprie, unică.
Rămân totuși fragmente-ideea esențială a expoziției pentru că nu le putem găsi, distinge sau identifica în totalitate într-un singur moment sau context.
Realizate în ultimele șase luni, sub atenta coordonare a domnisoarei Alina Staicu îndrumătorul secției pictură , lucrările sunt începutul unui proiect mai amplu dar reprezintă finalul unei etape-mai precis, aceea de debut.